Aktualności 02.04.2022

Poznajmy patronów medialnych pierwszej edycji festiwalu grozy i fantastyki!

Naszą misją jest tworzenie silnej społeczności opartej na literackiej pasji oraz promocja czytelnictwa, a przede wszystkim popularyzacja e-książek i nowych technologii, które wkraczają do świata książkowych moli. Współpracujemy z wydawnictwami i instytucjami kultury, obejmujemy patronatem medialnym książki, festiwale oraz najważniejsze w Polsce imprezy targowe poświęcone książkom. Cały czas doskonalimy się, aby sprostać wymaganiom nowoczesnego czytelnika

FANTASTYKA MOIM ŻYCIEM

Czy fantastyka naprawdę jest naszym życiem? To pytanie, na które nadal próbujemy sobie odpowiedzieć. Grupa powstała pod koniec 2019 roku w związku z zapotrzebowaniem na nowy obraz patronów literatury w Polsce, przede wszystkim polskiej literatury, jednak nie tylko. Kierujemy się również na literaturę SF, jak i tę z zagranicy. Wspieranie debiutantów weszło nam poniekąd w krew. W naszych mediach społecznościowych będziecie mogli wypatrzyć też informacje o konwentach, najnowszych produkcjach filmowych, też polskich, od czasu do czasu komiksach, jak i naszej perełki, czyli literatury. Jesteśmy dla Was. Jeśli jesteś twórcą wszelakim bądź też wystawcą, który ma ochotę pochwalić się swoimi osiągnięciami, zapraszamy!

Zupełnie Inna Opowieść to działający od 2013 roku portal poświęcony kulturze, a zwłaszcza książkom. Publikuje artykuły dotyczące wydarzeń na rynku książki, zapowiedzi i recenzje książek, wywiady z pisarzami i wydawcami, w tym wywiady wideo, a także oryginalne felietony znanych polskich pisarzy. Serwis jest stałym patronem medialnym festiwali literackich, stale współpracuje również z innymi ogólnopolskimi mediami, publikując na ich lamach autorskie artykuły i felietony.

Polacy nie gęsi to portal i stowarzyszenie zbudowane z sześciu bab i jednego faceta, którzy kochają czytać! Recenzują i promują czytelnictwo, patronują ciekawym tytułom i dołączają się do akcji czytelniczych, a plany na rozwój są znaaaaaacznie bardziej ambitne! Chcemy pokazywać Wam dobre książki i fajnych autorów, z którymi rozmawiamy. Żadnej książki się nie boimy, żadna tematyka nie jest nam straszna! Zajrzyjcie na nasze media społecznościowe, a sami się przekonacie, co z nas za ekipa.

BadLoopus to internetowy magazyn poświęcony kulturze popularnej, zagadnieniom popularnonaukowym, ilustracji i literaturze dziecięcej. Na łamach znajdziecie teksty o filmach, książkach, komiksach i nowych technologiach, a w galeriach ilustracje uznanych artystów ze wszystkich dziedzin sztuki. Dziennikarze BadLoopus działają branży niemal od 20 lat, a ich teksty pojawiały się (lub pojawiają dalej) m.in. w takich tytułach prasowych jak: „Playboy”, „Wiedza i życie”, „Nowa Fantastyka”, „Nowe Książki”, „CD-Action”, „PIXEL” czy „Netfilm”, na stronach „Instytutu Książki”, „Onetu” i „Booklips” czy w prasie specjalistycznej jak „Czachopismo”, „OkoLica Strachu”, „Smash!”.

OPĘTANI CZYTANIEM | LUBIĘ CZYTAĆ

Lubię czytać i Opętani Czytaniem działają nieprzerwanie już od prawie 12 lat. W tym czasie przeczytali nieskończenie wiele książek i opublikowali mnóstwo recenzji, a także objęli patronatem ponad 800 książek. Strach się bać, co będzie dalej!

Najlepszy portal poświęcony tematyce Star Wars! Filmy, seriale, książki, gry i więcej! starwars.pl – Twoja codzienna dawka Mocy

Biblia Horroru to portal internetowy zajmujący się tematyką filmowej i literackiej grozy. Promuje twórców koncentrując się na grozie rodzimej. Na stronie bibliahorroru.pl znajdziecie recenzje książek oraz filmów, wywiady z autorami oraz artykuły publikowane niezmiennie od 2012 roku. Materiały Biblii Horroru znajdziecie także na Facebooku, Instagramie, portalach Filmweb i Lubimy czytać. Misją portalu jest poszerzenie zainteresowania czytelników kulturą grozy i przełamywanie dotyczących jej stereotypów.

Książkowa Wieża to blog prowadzony przez nauczyciela historii (podobno najnudniejszego i najbardziej niepotrzebnego przedmiotu w szkole), zafiksowanego na punkcie wrestlingu oraz fana książek z gatunku science fiction, fantasy i horror. Pisaniem i publikowaniem recenzji książek zajął się kilka lat temu. Za każdym razem, gdy sięga po kolejną powieść, liczy zarówno na dobrą zabawę, oryginalne pomysły, jak i na zaskakujące zwroty akcji, bo nie ma nic gorszego niż książka, której zakończenie można przewidzieć po przeczytaniu pierwszych kilkudziesięciu stron.

Założony w 2019 roku jako zwykły blog o fantastyce prowadzony przez jedną osobę, już pod koniec 2020 roku był projektem nad którym pracowała cała grupa blogerów (min. Nanaia i Aethelflaed z facebookowej „Loży Książkożerców” czy Thorvil z „Star Wars Fanzone”). Współpracuje z wydawnictwami, patronujemy nad książkami, ba! Nawet mamy swoje NFT 😉 Od Września 2021 z bloga przeszliśmy na formę e-zina, jak za starych dobrych czasów kiedy to na płycie z CD-Action można było czytać Tawernę RPG. A od stycznia tego roku zaczęliśmy współpracę z Wydawnictwem HM gdzie Magazyn Hipogryf otrzymał numer ISSN i pojawił się również na czytnikach za pośrednictwem platformy Legimi. Podsumowując: Hipogryf.pl to blog tworzony za darmo i hobbystycznie przez grupę zapaleńców, a Magazyn Hipogryf to jego darmowy miesięcznik wydawany w formie cyfrowej.

W WITRYNACH HORRORU

Maciek od ładnych paru lat żyje grozą i czyta wszystko, co tylko wpadnie mu w ręce. Nie wyobraża sobie tygodnia bez jednej nawiedzonej historii, a dobry horror sprawia, że chce mu się żyć. W poszukiwaniu dobrej książki stawia nie tylko na światowej sławy wyjadaczy, ale i na talenty, o których mało kto u nas słyszał. Jego dewiza niezmiennie od lat brzmi „od fana dla fanów”.

SŁOWIAŃSKA FANTASTYKA

Słowiańska Fantastyka to grupa majaca na celu propagowanie i upowszechnianie nurtu w fantastyce, opartego na mitologii i dawnych wierzeniach Słowian. Książki, filmy, gry, komiksy oraz rozmowy o tym co w słowiańskim świecie piszczy.

Felicjada powstała początkowo z chęci dzielenia się wiedzą o języku polskim, nowinkami i ciekawostkami językowymi. Była blogiem, pustym i smutnym. Jednak z biegiem czasu stała się miejscem pełnym książek, pasji, recenzji, miłości do sztuki i różnych opowieści. To tu dzielę się swoimi wrażeniami z przeczytanych historii, polecam to, co jest warte uwagi i przestrzegam przed pozycjami, na które należy uważać. Na Felicjadzie króluje fantastyka, czy to na blogu czy na kanale YouTube. Oczywiście to nie jedyny pojawiający się gatunek, można znaleźć polecenia książek dla dzieci, komedii kryminalnych oraz powieści obyczajowych. Treści na blogu i kanale YT uzupełniają się wzajemnie i każdy może znaleźć tu coś dla siebie.

Blog Zaciesz istnieje od 2013 roku i skupia się na szeroko rozumianej popkulturze ze szczególnym naciskiem na promowanie czytelnictwa. Prowadzi go samodzielnie Justyna, zarażająca uśmiechem gaduła o hedonistycznym podejściu do życia. Uwielbia kryminały i thrillery, ale dla horroru, szczególnie tego ekstremalnego, sprzedała duszę. Na stronie znajdziecie recenzje, wywiady i krótkie felietony ozdobione zdjęciami autorskimi autorki bloga, będące ukłonem w stronę charakteryzacji filmowej, która jest jej drugą pasją. Zaciesz również prężnie działa w social mediach na Instagramie oraz Facebooku.

Tu Arkham Radio. Prosimy o nieregulowanie odbiorników! Tsst… tsssst… Te trzaski spowodowane są… Tsssst… Nie mamy wiele czasu… Tssst… Jesteśmy radiowcami-amatorami. Tworzymy treści, które obnażają zgrozy, kryjące się nie tylko pod zasłoną nocy. One są prawdziwe. Te koszmary. Tssst. Musimy się relokować, zanim nas dopadną! Tssst… Prawda musi wyjść na jaw! Tssst… Spotkajmy się na łódzkim Festiwalu Grozy i Fantastyki! Oni znają prawdę. Tam będziemy bezpieczni. Tssst… Do zobaczenia 6-8 maja!

Jest to największa grupa fanów horrorów w Polsce. Dyskutujemy tutaj o premierach horrorów jak i gier gatunku survival horror. Wspólnie podrzucamy sobie najstraszniejsze tytuły oraz pomagamy znaleźć sobie idealny film na mroczny seans. Panuje tutaj bardzo miła atmosfera i każdy ma prawo do własnego zdania.

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier istnieje od 1991 roku i jest największą tego typu imprezą w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Do 1998 roku funkcjonował jako Ogólnopolski Konwent Twórców Komiksu. MFKiG to przede wszystkim miejsce spotkań twórców i miłośników sekwencyjnych historii obrazkowych oraz elektronicznych mediów interaktywnych. 30. edycję festiwalu, zorganizowaną w 2019 roku w łódzkiej hali Expo-Łódź, odwiedziło ponad 20 tysięcy osób. We wrześniu odbędzie się jego 33 edycja.

Nawiedzony Podcast| NEKROPOLITAN

Nawiedzony Podcast na blogu Nekropolitan to cykliczna audycja audio poświęcona szeroko pojętej grozie. Interesuje nas horror w każdej formie, toteż rozmawiamy o wszystkim – od książek i filmów, przez mangi, seriale i konwenty, a na domach strachu i escape roomach kończąc. Fani weird fiction, splatterpunka, niesamowitego, gore, klasyki i nowości – każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Nadajemy co sobotę o 22:00. Odwiedź nas, jeśli się odważysz.

Z połączenia mocy grupy czytelników, widzów i graczy powstał największy serwis podcastowy w Polsce, czyli Konglomerat Podcastowy. Już od 11 lat wspólnie rozmawiamy o popkulturze i chociaż naszą największą miłością jest horror, chętnie sięgamy także po inne gatunki. Oferujemy Wam ponad 2500 audycji o książkach, filmach, grach, komiksach, serialach i konwentach. Znajdziecie nas na YT, FB, IG oraz na festiwalach fantastyki i konferencjach naukowych. Do usłyszenia i do zobaczenia!

WIELU Z NASZYCH PATRONÓW BĘDZIECIE MOGLI SPOTKAĆ OSOBIŚCIE NA FESTIWALU!