Aktualności 24.04.2022

Poznajmy Wystawców pierwszej edycji festiwalu grozy i fantastyki!

 • Pixel-Box
 • Ozdoby Wikingów
 • Wydawnictwo Abyssos
 • Portal Games
 • Shirei Leatherwork
 • Sklep-komiksowy.pl
 • Metal Earth
 • Lil`Dark
 • Princess Borderline
 • Hodowla Stworzeń Mitycznych i Baśniowych
 • Larpunk
 • Wydawnictwo Nocą
 • Kinga Ciepiel Art.
 • NASTĘPNI WYSTAWCY JUŻ WKRÓTCE!

A TO DOPIERO POCZĄTEK!

CHCESZ DOŁĄCZYĆ DO GRONA WYSTAWCÓW?

PIXEL-BOX – to fantastyczne pudełko pełne gadżetów dla prawdziwych Geeków. Pięknie zapakowany box, który wysyłamy raz w miesiącu, zawiera 3-6 licencjonowanych produktów, dobranych tak, aby cieszyły Twoje oko i rozszerzały Twoją kolekcję.

Dzięki współpracy z najlepszymi producentami przekazujemy Ci raz w miesiącu pudełko pełne kolekcjonerskich „skarbów”. W naszym boxie znajdziesz: figurki kolekcjonerskie, koszulki, kubki, breloki i inne kolekcjonerskie gadżety.

Ozdoby Wikingów

Ozdoby Wikingów – to karawana kupiecka, którą tworzą pasjonaci wczesnego średniowiecza. Zajmujemy się handlem biżuterią Słowian i Wikingów.

Posiadamy w swojej ofercie symbole starych Bogów: pierścienie, naszyjniki, kolczyki, brosze, łańcuchy, obręcze oraz dodatki do brody i włosów. Mamy także mniej historyczne ozdoby, abyś mógł je nosić na co dzień. Jeśli jesteś odtwórcą historycznym, pasjonatem starej wiary, fascynatem muzycznych klimatów – naciesz oczy. Cały nasz kram to rekonstrukcja historyczna, którą rozstawiamy na wszelkich wyjazdach rekonstrukcyjnych.

Przeglądaj stronę do woli, a jeśli będziesz na wyjeździe, wypatruj czarno-czerwonego proporca i namiotu wikingów!

Wydawnictwo Abyssos – wydawnictwo niszowe, z całą konsekwencją tego słowa 🙂 Autorzy w czasie festiwalu poprowadzą prelekcję „Autostopem przez Otchłań”. Na stoisku spotkacie: Pawła Ofiarskiego, Piotra Wałkówskiego, Michałą J. Sobocińskiego oraz Bartosza Ejzaka.

Wydawnictwo Portal Games – jest jednym z najbardziej znanych europejskich wydawców gier planszowych. Jego założycielem jest Ignacy Trzewiczek, autor wielu znanych gier. Międzynarodowe przeboje, takie jak Robinson Crusoe, Neuroshima Hex, Osadnicy: Narodziny Imperium, czy Detektyw przyniosły dziesiątki nagród i wyróżnień, pozwalając zyskać tysiące fanów. Na polskim rynku Portal Games ulokował takie tytuły jak Blood Rage, Mage Knight, Golem, Bór, czy Barrage. Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko.

SHIREi LEATHERWORK

Shirei Leatherwork – to mała pracownia kaletnicza zajmująca się ręcznym wytwarzaniem drobnej galanterii z naturalnych skór. W ofercie znajdą się przedmioty z przeróżnymi motywami – od szeroko pojętej fantastyki, po motywy historyczne. Na stoisku znajdziemy dzienniki, pokrowce, okładki, portfele, sakiewki i różne inne akcesoria, które przydadzą się w codziennym użytkowaniu. Oferta jest na tyle szeroka, że każdy znajdzie coś dla siebie. W przeciwnym wypadku zawsze można poprosić artystów o wykonanie czegoś na specjalne zamówienie.

SKLEP KOMIKSOWY (sklep-komiksowy.pl) – sklep działa od 20 lat (20.05.2002) i w tym czasie pozyskał ogrom tytułów, który pozwala stwierdzić, iż jest najlepiej zaopatrzonym w archiwalia sklepem w Polsce (około 40 tysięcy tytułów komiksowych). Obecnie trwa przenoszenie sklepu do Internetu, gdzie będziemy kontynuować sprzedaż przy ogromnym zmniejszeniu kosztów 🙂

Metal Earth – to metalowe modele i figurki do samodzielnego złożenia bez użycia kleju. Precyzyjna jakość wykonania techniką wycinania laserem.

Szczególna dbałość o szczegóły i wierne odwzorowanie detali powoduje, że jest to produkt jedyny w swoim rodzaju. Doskonały pomysł na prezent zarówno dla dorosłych, jak i młodzieży szkolnej.

Metal Earth to możliwość spędzenia wspólnego czasu z rodziną przy tworzeniu wyjątkowych modeli i kolekcji.

Lil`Dark

Lil’ Dark – pędzel magicznie pchany wszystkim, co wiedźmińskie, słowiańskie, celtyckie – wiele universów z jedną wspólną cechą, wszystko jest Lil’ Dark. Autorskie plakaty, pełne fantastyki płótna, królewskie nakrycia dla fantastycznych głów pachnące kwiatami, mchem i owocami. Wśród mistycznych towarów nie zabraknie odzieży od fanki dla fanów.

Princess borderline

Princess Borderline – projekt rękodzielniczy, łączący w sobie fascynację światem fantasy, postapo i ideą zero waste. Wszystkie wyroby Princess Borderline wykonane są z materiałów z odzysku, resztek skór, płótna, porzuconych ubrań itp.

Odświeżone, ubarwione, udekorowane i przemienione – stają się elementami kostiumów, cosplayów i wszelkich innych, alternatywnych stylizacji.

Hodowla Stworzeń Mitycznych i Baśniowych

Hodowla Stworzeń Mitycznych i Baśniowych – Wylęgarnia wszelkich fantastycznych istot – całkowicie wyimaginowanych, bajecznych, nietuzinkowych! Każdy stworek z Hodowli jest niepowtarzalny, stworzony z miłością do tego, co wyjątkowe, oryginalne, ekscentryczne.

Hodowla realizuje także stworki na specjalne zamówienie!

Larpunk – to nieformalna grupa, działająca od 2020 roku. Są znani głównie z organizacji Punkonu – konwentu larpowo-rpgowego, który dzieje się online na przełomie marca oraz kwietnia. Promują gry fabularne od podstaw i zachęcają kolejne osoby do włączenia się w to wciągające hobby.

Czym jest larp? Jest to zajęcie na pograniczu teatru improwizowanego oraz gier terenowych.

Polega na wcieleniu się w rolę i tworzeniu fabuły wraz z innymi graczami. W dużym skrócie to tak jakbyście byli głównym bohaterem filmu, ale gracie dla siebie i współgraczy, nie dla widowni. Często występują tu także stroje, w końcu możemy się wcielać w elfy albo cyberpunkowych przestępców, odpowiednie ubrania od razu dodają klimatu!

Wydawnictwo Nocą – Jesteśmy wydawnictwem wydającym książki z pasją, które sami chcielibyśmy czytać. W czasie festiwalu spotkacie Pawła Leśniaka i zapoznacie się z jego twórczością oraz posłuchacie wywiadu.

KINGA CIEPIEL ART.

Kinga Ciepiel Art. – Kinga uwielbia korzystać z przywileju tworzenia nowych fantastycznych światów i magicznych kreatur. Chce wprowadzać w swoje życie i życia innych moc energii niesamowitości przez przedmioty, które tworzy z pasją i miłością do natury i fantastyki. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia, a jedyne czego można się spodziewać to niespodziewane.

JESTEŚCIE GOTOWI NA WIĘCEJ?